MEXIKO – ZEMĚ TAJUPLNÝCH PYRAMID

cena od 75 990 Kč termín: 03.02.2018 délka: 13 dní (zájezd č. 279709)

13 - denní zájezd

Mexiko útočí na smysly návštěvníků zvuky, barvami, chutěmi, vůněmi a unikátní směsí kultur a krajin. Kultury Aztéků, Mayů, Olméků a Toltéků nás budou provázet všude. Atmosféra tisícileté historie se bude mísit s kouzlem koloniálních městeček a s ruchem moderních metropolí. Tato země kontrastů nám nabídne horské masívy pokryté sněhovou čepicí, rozžhavené pouštní písky, ve kterých přežívají pouze kaktusy, i nádherné dlouhé písečné pláže, které omývají průzračné vody oceánu. Takže nasaďte sombrero, dejte si tequilu a vyrážíme na jízdu Mexikem.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy, let s jedním přestupem do Mexico City. Nocleh.
2. den:Prohlídka Mexico City s jeho poklady přírody, kultury, umění a historie – náměstí Zocalo, kde najdete Národní palác, katedrálu, palác krásných umění dále latinsko americká věž – mrakodrap, který přestál zemětřesení 1985. Rezidenční část města – park Chapultepec. Přejezd do Puebly – starého koloniálního města, gurmánského hlavního města Mexika. Navštívíme Indiány krásně malovaný chrám Santa Maria Tonanzitla, krásnou kapli del Rosario, katedrálu, Hlavní náměstí a historické centrum. Nocleh.
3. den:Guadalupe – slavné poutní místo zasvěcené patronce Mexika – Panně Marii Guadalupské na vrchu Tepeyac. Další vrchol dne znamená návštěva severní části města, kde vystoupíte na obrovské pyramidy Slunce a Měsíce v tajemné lokalitě Teotihuacán (UNESCO), shlédnete „Cestu mrtvých“ a budete ohromeni chrámem Quetzalcoatla. Teotihuacán znamená „město Bohů“ nebo „kde se lidé stávají bohy“ v jazyce Nahuatl. Pokračování do Poza Ricy. Nocleh.
4. den:Navštívíme archeologickou lokalitu El Tajin – uvidíte ceremoniální centrum Totonacké kultury – hlavními památkami jsou Pyramida s nikami, rituální Nádvoří her aj. a překvapí vás „létající indiáni“. Poté pojedeme podél pobřeží zálivu do přístavu Veracruz, hlavního města stejnojmenného státu. Navštívíme pevnost – vězení San Juan de Ulúa, postavenou jako ostrov v přístavu, zbytek opevnění – bastion Baluarte de Santiago, El Faro aj. Večer můžete navštívit představení folklórních tanců na Zócalu. Nocleh.
5. den:Zelenou krajinou zálivu přejedeme do krásného státu Chiapas k řece Grijalva. Lodí budeme objevovat fantastický kaňon Sumidero s výškou více než 1000 m a délkou 30 km, až uvidíte slavný vánoční stromek. Poté pojedeme do San Cristóbal de las Casas. Nocleh.
6. den:Prohlídka města San Cristóbal de las Casas – krásného koloniálního „hlavního města indiánského Mexika“ s jeho úzkými uličkami a španělskými rezidencemi, které nás vrací do koloniálních časů. Navštívíme kostel Santo Domingo, malebný indiánský trh před ním a muzeum jantaru. Poté navštívíme typická indiánská městečka San Juan Chamula a Zinacantán, plná indiánů v tradičních krojích, kteří sem přicházejí na trhy prodávat i nakupovat. Návrat na nocleh, večer si můžeme užít v kouzelných ulicích Cristóbalu.
7. den:Nejprve navštívíme kaskádovité travertinové vodopády Agua Azul, a potom nás čeká magické pralesní království – fantastická archeologická mayská lokalita Palenque (UNESCO). Projdete se náměstími, kde kráčeli Mayové, uvidíte chrám Nápisů, který ukrývá hrobku krále Pakala, Palác a severní skupinu chrámů, odkud se vám otevře nezapomenutelný výhled do okolí. Nocleh.
8. den:Časně ráno vyrazíme do Campeche (UNESCO) – procházka historickým středem města chráněného pevností a hradbami postavenými na obranu proti útokům pirátů. Pokračujeme do klasického mayského města Uxmalu (UNESCO) s „Kouzelníkovou pyramidou“ korunovanou chrámem na vrcholu, odkud můžete sledovat celou úchvatnou lokalitu, s palácem a „nádvořím jeptišek“. Večer budeme mít možnost navštívit světelnou a zvukovou show v této působivé archeologické zóně. Nocleh.
9. den:Zahájíme krátkou prohlídkou „bílého města“ – krásné Meridy, hlavního města státu Yucatan, města s mayskými kořeny, nádhernými koloniálními stavbami a krásou architektury 19. stol. Poté nás čeká jeden z vrcholů zájezdu Chichen Itza (UNESCO) – nejnavštěvovanější archeologická lokalita s mohutnou devítistupňovou pyramidou Kukulcan nazývanou také El Castillo, posvátnou propastí „cenote“, observatoří a dalšími monumenty. Pokračování do Cancúnu. Nocleh.
10. den:Cancún – volný den, odpočinek, koupání. Nocleh.
11. den:Cancún – volný den, odpočinek, koupání na bílých plážích Karibiku. Nocleh.
12. den:Odlet zpět dle letového řádu.
13. den:Přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

93 900 Kč
Základní cena od 93 900 Kč

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

Guatemala, Rio Dulce
TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – QUIRIGUA – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN. Poznejte všemožné aspekty mayské kultury, počínaje nádhernými…
termín: 27.11.2018 délka: 17 dní
84 900 Kč
Základní cena od 84 900 Kč

Mexiko křížem krážem

Mexiko, Yucatan
MEXICO CITY – ACAPULCO – TAXCO – TEOTIHUACAN – PUEBLA – OAXACA – MONTE ALBÁN – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – CELESTÚN – MÉRIDA – UXMAL – CHICHEN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – CANCÚN. Jedinečné památky prehispánských kultur – Aztéků, Olméků, Toltéků či Mayů…
termín: 20.03.2019 délka: 18 dní
74 990 Kč
Základní cena od 74 990 Kč

To nejlepší z Mexika + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

FirstMinute
Mexiko, Cancún
Rozbalte to s exotikou – objevte Mexiko! S průvodcem, který je tu jako doma, se vydáte po stopách Mayů, dáte si dostaveníčko s aztéckými Indiány a odhalíte tajemství Sluneční a Měsíční pyramidy. Vyrazíte za přírodními poklady národního parku Canón del Sumidero a zrelaxujete na plážích Acapulca i proslulého…
termín: 05.03.2019 délka: 13 dní

Nabízí

ERIKA TOUR

ERIKA TOUR

Špidlenova 442
51301 Semily
telefon: 481623637

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Acapulco 25 °C
Aerop. Internacional Merida, Yuc 23 °C
Aerop. Internacional Monterrey, N. L. 14 °C
Aguascalientes, Ags. 14 °C
Campeche, Camp. 24 °C
Hermosillo, Son. 13 °C
Saltillo, Coah. 12 °C
San Luis Potosi, S. L. P. 11 °C
Tuxtla Gutierrez, Chis. 20 °C

Základní informace

Mexiko

Mexiko
Hlavní město: Mexico City
Počet obyvatel: 84 499 631
Měna: MXN
Rozloha: 1,972,546 km2

Místopisy

  • Cancún

    Vznikl plánovitě v sedmdesátých letech 20.stol. poblíž rybářské osady Puerto Juárez na pusté písčité kose, která svým tvarem připomíná číslici sedm. Proto je šťastná sedmička…

  • Playa del Carmen

    Při výstavbě mladší sestry Cancúnu se už přihlíželo k jiným standardům a výsledkem je poklidné městečko, v němž je výška hotelů omezena na pět podlaží a v maximální míře se…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://mexiko.vasezajezdy.cz/zajezdy/mexiko-zeme-tajuplnych-pyramid-279709/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://mexiko.vasezajezdy.cz