To nejlepší z Mexika + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

cena od 74 990 Kč termín: 25.10.2019 délka: 13 dní (zájezd č. 510648)

13 - denní zájezd

Rozbalte to s exotikou – objevte Mexiko! S průvodcem, který je tu jako doma, se vydáte po stopách Mayů, dáte si dostaveníčko s aztéckými Indiány a odhalíte tajemství Sluneční a Měsíční pyramidy. Vyrazíte za přírodními poklady národního parku Canón del Sumidero a zrelaxujete na plážích Acapulca i proslulého Cancúnu. Poznejte, jak chutná Mexiko – zažijte exotické dobrodružství s cestovateli!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (48 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (104 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

nocleh v 3 nebo 4* hotelech ve městech Mexico City, Taxco, Acapulco, Tuxtla Gutiérrez, San Cristobal de las Casas, Campeche, Cancún

Stravování: vlastní

během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu
během pobytu v Cancúnu bude zajištěno stravování all inclusive

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Dle letového řádu odlet z Prahy, v podvečerních hodinách přílet do Mexico City a následné ubytování. V ranních hodinách odletíme z Prahy (s velkou pravděpodobností s jedním přestupem v Paříži) do Mexico City, kam dorazíme v pozdních odpoledních hodinách. Na letišti nás vyzvedne objednaný minibus, kterým přejedeme do hotelu v blízkosti centra města. S ohledem na časový posun, který během cesty absolvujeme, si po příletu dopřejeme odpočinek na hotelu. Ubytování v hotelu v Mexico City.
2. den:Dnes nás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě – Mexico City. Po snídani se vydáme objevovat Mexico City , které se nachází na místě původního hlavního a největšího města Aztécké říše Tenochtitlan v nadmořské výšce 2 250 metrů. Snoubí se zde moderní život se španělskou koloniální architekturou a předkolumbovskou výstavbou v podobě pyramid. Město je pulsující metropole, která nikdy nespí a v jejíchž ulicích můžeme občas potkat i původní domorodé Indiány v jejich pestrých oděvech. Začneme na největším náměstí v zemi a jednom z vůbec největších na světě – Zócalo, kde se nacházejí zbytky pyramid původního Tenochtitlanu, dále barokní katedrála, ve které se roku 1968 během letní olympiády vdávala Věra Čáslavská a také rozlehlý  Prezidentský palác , původní sídlo dobyvatele Mexika Hernána Cortéze. Další zastávkou bude Náměstí Tří kultur , kde budeme obdivovat aztécké pyramidy a jeden z nejstarších katolických kostelů na území Nového Španělska , jak se nově dobytá země pod vedením španělské koruny nazývala. V neposlední řadě je toto místo také připomínkou masakru studentů a nespokojených občanů, kteří protestovali proti režimu pár dní před Olympiádou v roce 1968. V odpoledních hodinách se společně vydáme na výlet do Teotihuacánu  – tajemného místa se Sluneční a Měsíční pyramidou a Cestou mrtvých , které bylo opuštěné asi 700 let před tím, než sem dorazili Aztékové. Budeme mít příležitost vystoupat si na třetí největší pyramidu světa (po Cheopsově pyramidě v Egyptě a pyramidě v mexické Cholule). Ve večerních hodinách se všichni společně vrátíme z Teotihuacánu na hotel v Mexico City. 
3. den:Dnes objevíme město Puebla proslulé svými krásnými barevnými kachlemi a k večeru se přesuneme do města Taxco známého těžbou stříbra. Dnes se vydáme na cestu z Mexico City do Puebly – města vyhlášeného keramikou, jejíž výrobu sem přivezli Španělé. Barevné kachle zdobí fasády koloniálních domů a na místním tržišti si můžeme koupit nějaký keramický suvenýr, nejcennější je pak talaverská keramika. Kromě keramiky budeme obdivovat i Kapli růžence – nádherně zdobenou, která je celá pokrytá ornamenty, lístečky, cherubíny… Cestou do Puebly uvidíme nejznámější mexickou sopku Popocatépetl. Poté se vydáme do hor do slavného města stříbra  – Taxco. I zde je nádherný katolický kostel Santa Prisca, který je důkazem ohromného bohatství získávaného z těžby stříbra. Spletité uličky Taxca jsou plné obchodů se stříbrnými šperky rozličných tvarů a zpracování.  Ve večerních hodinách se ubytujeme v hotelu v Taxcu.
4. den:Dnes se vydáme do Acapulca, který je právem nazýván perlou Tichého oceánu. Ráno vyrazíme do Acapulca , kde na nás dýchne mexická dovolenková atmosféra . V minulosti bylo Acapulco velmi důležitým přístavem, kudy proudilo do Nového světa zboží a koření z Filipín či Číny a dále se přepravovalo suchou cestou na východní pobřeží Mexika, odkud lodě pokračovaly k nám do Evropy. V Acapulcu najdeme Tradiční část se Zócalem a vilami, kde si užívaly dovolenou hollywoodské hvězdy jako Elizabeth Taylor, Frank Sinatra či Johny Weissmuller.  Nachází se zde také slavný útes La Quebrada , odkud skáčou odvážní skokani do bouřlivých vln a riskují své životy. Další částí letoviska je Acapulco Dorado , kde je spousta moderních hotelů, restaurací, obchodů, barů a diskoték. Večer se vypravíme na večeři, případně posedět do baru a nasát atmosféru tohoto přímořského města. Návrat na hotel v Acapulcu s průvodcem nebo individuálně.
5. den:Dnešní den můžeme strávit odpočinkem na některé z pláží v Acapulcu anebo se společně s průvodkyní vydat na okružní plavbu lodí po zátoce. Po snídani se vydáme na projížďku městem – společně se vydáme do Tradiční části města na náměstí Zócalo a nevynecháme ani La Quebradu , která je proslulá skokany , kteří se nebojí skočit z 35 metrové výšky rovnou do vody. Se zatajeným dechem můžeme sledovat odvážlivce, kteří se nebojí vrhnout se z neuvěřitelné výšky přímo do velkých vln. Odpoledne je pak možné vydat se na některou z pláží v Acapulcu, případně se účastnit připraveného fakultativního výletu lodí po zátoce. Na lodi je otevřený bar , kde můžete ochutnat mnoho druhů alkoholických nápojů a koktejlů (tyto nápoje jsou v ceně a můžete pít neomezené množství ). Za příplatek si pak můžete dát malé občerstvení (občerstvení, sendvič či popcorn). Večer se vydáme na společnou večeři do restaurace na doporučení průvodkyně a na hotel se vrátíme v pozdních večerních hodinách.
6. den:Volný den, který můžete strávit na některé z pláží ve městě, případně se vydat objevovat město. Přímořské letovisko Acapulco nabízí kilometry dlouhých písečných pláží , kde si dnes odpočineme. Zdejší pláže s pozvolným vstupem do moře jsou opravdu nádherné. Můžeme vyzkoušet například slavnou pláž La Angosta či Caleta. Zájemci mohou zvolit některý z mnoha lodních výletů a vyrazit si na okružní plavbu podél pobřeží nebo se toulat městem. Návrat na hotel v Acapulcu s průvodcem nebo individuálně.
7. den:Dnešní den nás čeká přelet z Acapulca do města Tuxtla Gutiérrez a následně projížďka loďkou v  Canónu del Sumidero a návštěva indiánského města San Cristobal de las Casas. Brzy ráno se společně vydáme na letiště v Acapulcu, odkud přes Mexico City odletíme do města Tuxtla Gutiérrez .  Po příletu se ubytujeme a vyrazíme směrem ke  Canónu del Sumidero . Čeká nás projížďka kaňonem lodí po řece Grijalva, příkré útesy stoupají místy údajně až do výšky 700 metrů. Uvidíme zvláštní formaci „Vánoční stromeček“, který tvoří vodopád modelující stěnu, ta následně obrostla mechem a vegetací a z dálky připomíná smrk. Pokud budeme mít štěstí, tak v tomto národním parku uvidíme  krokodýly ,  opice  a různé  druhy dravců . Potom budeme pokračovat do malebného města  San Cristobal de las Casas , kde žijí převážně domorodí Indiáni různých etnik. Město je proslulé starou koloniální architekturou, nízkými domy s červenými střechami, indiánským tržištěm se suvenýry, jídlem, ovocem a zeleninou. Ani zde nezapomněli španělští kolonialisté vystavět velkolepý zdobený kostel Santo Domingo. Ubytování ve městě San Cristobal de las Casas.
8. den:Dnes nás čeká indiánská vesnice San Juan de Chamula a večer odjedeme do města Palenque. Po snídani nás čeká cesta do indiánské vesnice  San Juan de Chamula , kde uvidíme místní domorodé Indiány v jejich typických krojích, přizpůsobených chladnějšímu podnebí hor (např. teplé chlupaté sukně). Navštívíme odsvěcený kostel San Juan, kde místo kněžích úřadují indiánští šamani. Poté nás čeká přejezd do města Palenque , kde se ubytujeme. Ve večerních hodinách se ubytujeme na hotelu v Palenque.
9. den:Prohlídka Palenque, které je mayskou archeologickou lokalitou. Po snídani se vydáme do  Palenque , které vznikalo od 3. století před naším letopočtem a po roce 799 našeho letopočtu postupně upadalo, bylo opuštěno a následně jej do svých útrob spolkla okolní džungle. Právě zde byl v Chrámu nápisů objeven hrob vládce Pakala, jeden z nejúžasnějších archeologických nálezů připomínající velikost Mayské civilizace. Projdeme si také palác, podíváme se k Chrámu Kříže, Chrámu Slunce a Chrámu Listového Kříže. Pak nás čeká delší přejezd do města Campeche , kam přijedeme večer a ubytujeme se. Po společné večeři se vrátíme zpět na hotel v Campeche a po dlouhém cestování si odpočineme.
10. den: Dopoledne prohlídka města Campeche a odpoledne přejezd do Cancúnu. Ráno se vydáme na prohlídku města Campeche , které se nachází na pobřeží Mexického zálivu. Město má částečně dochované koloniální opevnění a jeho typickým znakem jsou nízké domy v pastelových barvách. Ani zde nechybí barokní katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie. Pak se vydáme do nejznámějšího mayského města na Yucatánu –  Chichen Itzá . Tento areál si projdeme, abychom mohli obdivovat slavnou Kukulkánovu pyramidu, Velké hřiště na rituální hru Tlachtli či Observatoř. Po prohlídce Chichen Itzá budeme pokračovat do dnes asi nejslavnějšího mexického přímořského letoviska –  Cancún . Tento moderní resort plný velkolepých hotelů, luxusních obchodů a nočních podniků se rozprostírá podél bílé písečné pláže a je omýván tyrkysovými vodami Karibiku. Ve večerních hodinách se ubytujeme na hotelu v Cancúnu.
11. den:Dnes nás čeká volný den v Cancúnu, který můžeme využít k odpočinku na plážích anebo k poznání města. Dnes nás čeká volný den v letovisku na březích Karibského moře - Cancúnu . Město nabízí nespočet možností pro trávení volného času - nákupní centra, restaurace či bary. Zájemci mohou navštívit delfinárium, případně některý z místních aquaparků.  Kdo bude chtít zrelaxovat po náročném cestování, může se vydat na některou z  vyhlášených pláží . Zdejší pláže s jemným bílým pískem a klidným mořem vytváří perfektní podmínky pro odpočinek. Milovníci vodních aktivit mohou vyzkoušet například vodní lyže, surfování, případně kajak. Ubytování v hotelu v Cancúnu.
12. den:Dnešní den můžeme využít k relaxaci na plážích anebo se vydat na výlet do okolí. Poslední den nás čeká opět relax na krásných plážích, případně se můžeme vydat nakoupit do města suvenýry a návštěvu Mexika tak zakončit v některé z místních restaurací výbornou večeří. Ubytování v hotelu v Cancúnu.
13. den:Odlet z Cancúnu zpět do ČR. 


Podobné zájezdy v této destinaci

74 990 Kč
Základní cena od 74 990 Kč

To nejlepší z Mexika + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

FirstMinute
Mexiko, Cancún
Rozbalte to s exotikou – objevte Mexiko! S průvodcem, který je tu jako doma, se vydáte po stopách Mayů, dáte si dostaveníčko s aztéckými Indiány a odhalíte tajemství Sluneční a Měsíční pyramidy. Vyrazíte za přírodními poklady národního parku Canón del Sumidero a zrelaxujete na plážích Acapulca i proslulého…
termín: 25.10.2019 délka: 13 dní
95 900 Kč
Základní cena od 95 900 Kč

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

Guatemala, San Pedro La Laguna
TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – QUIRIGUA – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN. Poznejte všemožné aspekty mayské kultury, počínaje nádhernými…
termín: 26.11.2019 délka: 17 dní
74 990 Kč
Základní cena od 74 990 Kč

To nejlepší z Mexika + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

FirstMinute
Mexiko, Cancún
Rozbalte to s exotikou – objevte Mexiko! S průvodcem, který je tu jako doma, se vydáte po stopách Mayů, dáte si dostaveníčko s aztéckými Indiány a odhalíte tajemství Sluneční a Měsíční pyramidy. Vyrazíte za přírodními poklady národního parku Canón del Sumidero a zrelaxujete na plážích Acapulca i proslulého…
termín: 25.10.2019 délka: 13 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Acapulco 26 °C
Aerop. Internacional Merida, Yuc 23 °C
Aerop. Internacional Monterrey, N. L. 20 °C
Aguascalientes, Ags. 13 °C
Campeche, Camp. 23 °C
Hermosillo, Son. 19 °C
Saltillo, Coah. 17 °C
San Luis Potosi, S. L. P. 13 °C
Tuxtla Gutierrez, Chis. 22 °C

Základní informace

Mexiko

Mexiko
Hlavní město: Mexico City
Počet obyvatel: 84 499 631
Měna: MXN
Rozloha: 1,972,546 km2

Místopisy

  • Cancún

    Vznikl plánovitě v sedmdesátých letech 20.stol. poblíž rybářské osady Puerto Juárez na pusté písčité kose, která svým tvarem připomíná číslici sedm. Proto je šťastná sedmička…

  • Playa del Carmen

    Při výstavbě mladší sestry Cancúnu se už přihlíželo k jiným standardům a výsledkem je poklidné městečko, v němž je výška hotelů omezena na pět podlaží a v maximální míře se…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://mexiko.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-z-mexika-nejkrasnejsi-plaze-s-510648/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://mexiko.vasezajezdy.cz