Všechny barvy a vůně Mexika

cena od 72 990 Kč termín: 19.10.2017 délka: 15 dní (zájezd č. 483197)

15 - denní zájezd

Mexico City • Teotihuacán • Puebla • Cantona • Coatepec • Veracruz • Villahermosa • Palenque • Campeche • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cancún

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15.

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:samostatně odlet z Prahy do Mexico City s přestupem. Po příletu transfer do hotelu a nocleh (3 noci).
2. den:snídaně. Prohlídka historického centra Mexico City , při které uvidíte hlavní náměstí Zócalo , Národní palác s malbami Diega Rivery, Metropolitní katedrálu a centrum aztéckého impéria - Templo Mayor . Přejezd do nejznámější archeologické lokality Teotihuacánu . Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce , Quetzalcoatlův chrám a zbytky původních paláců, obklopujících tzv. Třídu mrtvých. Cestou zpět krátká zastávka v hlavním poutním místě Mexika, v bazilice Panny Marie Guadalupské . Během dne se podává oběd. Návrat do hotelu a nocleh.
3. den:po snídani návštěva Antropologického muzea , rozsahem a uspořádáním jednoho z největších a nejlepších na světě. Poté rustikální oběd na typické lodi trajinera , na níž proplujete skrz tzv. plovoucí zahrady v Xochimilco . Jedná se o oblíbený víkendový výlet, kde si návštěvníci vychutnávají tradiční jídlo a hudbu. Později přejedete do koloniální městské části Coyoacan , kde navštívíte Casa Azul neboli Modrý dům, což je rodný dům a dnes muzeum nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló . Návrat na hotel a nocleh.
4. den:snídaně. Průjezd vysokohorským údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl. Cesta vás dovede do Puebla (UNESCO), také známého jako „Město andělů“, které se nachází v úrodném údolí na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental. Navštívíte katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian . Během výletu se podává oběd v místní restauraci, kde můžete ochutnat místní omáčku Mole . Odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona , usazené v krásné krajině plné borovic, yuk a kaktusů. Navečer odjezd do Xalapy. Nocleh.
5. den:dnešní den bude nabitý událostmi a cestováním. Po snídani odjezd do vesničky Coatepec - centrum výroby kávy s návštěvou muzea, jehož součástí je malá kávová plantáž, kde se seznámíte s procesem pěstování a zpracovávání kávy. Krátká zastávka v Antigua de México , kde navštívíte nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu. Také se zastavíte u prastaré ceiby , stromu, k němuž podle legendy přivázal své lodě dobyvatel Hernán Cortéz před zahájením výpravy na hlavní aztécké město Tenonchtitlán. Poté přejedete do Veracruz - přístavního města, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru živého náměstí, projdete se po přístavním molu a ochutnáte tzv. „lechero“ (kávu s mlékem servírovanou prostřednictvím malého rituálu). Cesta podél pobřeží vás dovede do tropicky barevného města Tlacotalpan (UNESCO), ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan. Poté vjedete do pohoří Los Tuxtlas a projdete se po náměstí městečka Santiago Tuxtla , kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava. Dojezd k jezeru Catemaco. Večeře a nocleh (2 noci).
6. den:po snídani si v San Andrés Tuxtla prohlédnete výrobu doutníků. Okolí města má dlouholetou tradici v pěstování a zpracovávání tabáku. V blízkosti San Andrés se nachází vodopád Eyipantla , vodní skok cca 40 metrů vysoký a 50 metrů široký na řece, která odvádí vodu z nedalekého jezera Catemaco, které vzniklo na dně sopečné kaldery a je obklopeno tropickou vegetací. Na jednom z ostrovů jezera Catemaco žije početná skupina makaků, původem z Indie, ale na stromech okolo břehů je občas možné zahlédnout i místní chápany. Tradiční je také zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost je v okolí laguny světoznámá. Zbytek odpoledne bude věnován relaxaci na břehu laguny nebo u hotelového bazénu. Večeře a nocleh.
7. den:snídaně. Odjezd do regionu Comalcalco , který je vyhlášený pěstováním původního mexického produkta - kakaa. Na kakaové fince Jesus María se projdete po kakaových plantážích a zjistíte, jak jsou kakaové boby zpracovávány do pochutin bohatých na vůni a chuť. Místní oběd se všudypřítomnou vůní kakaa. Poté odjezd do města Villahermosa , kde navštívíte jedinečný archeologický park La Venta , v němž je rozmístěno několik desítek pozůstatků starověkých Olméků. Poté zbývají ještě cca tři hodiny jízdy savanami, v nichž meandrují velké tropické řeky Grijalva a Usumacinta, do cíle naší dnešní cesty, na okraj pralesa a blízkosti ruin prastarého mayského města Palenque. Nocleh v pralese.
8. den:snídaně. Dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „del Mundo Maya“ . Obklopeny džunglí vytvářejí unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. V okolní džungli možná spatříte opice, tukany a papoušky. Kolem poledne odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos . Cestou oběd v místní restauraci. Zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujete lodí na výlet ve společnosti delfínů, pelikánů a jiného vodního ptactva. Poté přesun do jednoho z nejkrásnějších a nejcitlivěji zrestaurovaných mexických koloniálních měst Campeche (UNESCO). Příjemná večerní procházka po centrálním náměstí, nábřežní promenádě Malecon a nádherné pěší zóně (UNESCO). Důležitý španělský přístav chránila před nájezdy pirátů mohutná obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi. Nocleh.
9. den:snídaně. Odjezd do města Becal , proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků, které poslouží jako praktický dárek nebo ochrana před yukatánským sluncem. Průjezd regionem Puuc , kde se nachází předšpanělská architektura vyznačující se bohatou výzdobou na fasádách. Poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) s prohlídkou tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále uvidíte např. Čtverec jeptišek, Královský palác - vyhlášený za nejpůsobivější v mayském světě, a malé Juego de pelota - hřiště na místní míčovou hru. Oběd v mayské rodině v pravém mayském domě ve vesnici Santa Elena, kde můžete ochutnat vynikající yukatánskou specialitu „cochinita pibil“ (vepřové maso naložené v koření achiote). Přejezd do Méridy , kulturního centra yukatánských Mayů. Panoramatická prohlídka města a možnost procházky po hlavním náměstí, jemuž vévodí nejstarší katedrála na americkém kontinentě. Nocleh.
10. den:po snídani odjezd k ruinám města Chichén Itzá (UNESCO) - nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologická zóna na poloostrově Yucatán. Pyramida El Castillo, známější jako Kukulkánova pyramida, byla před několika lety zapsána mezi Sedm divů moderního světa. Během prohlídky dále uvidíte impozantní hřiště na místní míčovou hru (pelota) nebo Astronomickou observatoř, pro mayský svět netypickou stavbu s kruhovým půdorysem. Zastávka v tropické zahradě Ik Kil na oběd. V této zahradě se nachází impresivní cenota - vápencová propast 30 metrů hluboká plná křišťálově průzračné vody, ve které se můžete vykoupat. Nocleh.
11. den:snídaně. Výlet do městečka Valladolid , obydleného téměř výhradně yucatánskými Mayi. Návštěva místního lihovaru, kde ochutnáte likér vyráběný z modré agáve. Poté prohlídka málo známých mayských ruin Ek Balam (Černý Jaguár), jednoho z mála míst, kde je ještě možné stoupnout si na pyramidu vlastní nohou. Centrem pozornosti je chrám na jedné z pyramid, evokující křesťanské a asijské umění. Krátká projížďka na kolech či rikšou k místní cenotě s možností koupání. K obědu budete mít možnost ochutnat opět jinou tradiční kuchyni dle lokálních receptur. Přejezd do přírodní rezervace Río Lagartos , unikátního systému mangrovníkových porostů, na hranici mezi pevninou a mořem, mezi slanou a sladkou vodou. Noční plavba loďkou po kanálech mezi mangrovníky, kde lze pozorovat krokodýly. Nocleh.
12. den:začátek dne ještě před rozedněním - výlet lodí do rezervace za denního světla, při kterém vás ohromí pohled především na červené plameňáky, bílé pelikány, růžové kolpíky, bukače, mnoho druhů volavek a na další mořské a přímořské živočichy. Pak navštívíte mořské pobřeží v La Colorada , kde si můžete doslova na vlastní kůži vyzkoušet bahenní koupel a poté se opláchnout v nádherně čisté sladké vodě v místní cenotě. Po snídani přejezd do Cancúnu . Individuální volno u Karibiku a možnost samostatné večerní návštěvy některého z vyhlášených cancúnských obchodních center. Nocleh (2 noci).
13. den:snídaně. Individuální volno s možností relaxace na plážích Karibiku. Nocleh.
14. den:snídaně. Individuální volno do transferu na letiště. Samostatně odlet z Mexika do Prahy s přestupy.
15. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

81 490 Kč
Základní cena od 81 490 Kč

Paradisus Cancún *****, Cancún

Mexiko
Exotické koupání a poznávání Mexika. Luxusní moderní resort se nachází přímo u dlouhé bílé pláže na písečné šíji v centru Cancúnu, v těsné blízkosti restaurací, barů a spousty zábavy. 5 minut od nákupního centra, 15 minut od letiště. Pláž: pláž s jemným bílým pískem přímo u hotelu. Slunečníky, lehátka…
termín: 26.10.2018 délka: 9 dní
84 900 Kč
Základní cena od 84 900 Kč

Mexiko křížem krážem

Mexiko, Yucatan
MEXICO CITY – ACAPULCO – TAXCO – TEOTIHUACAN – PUEBLA – OAXACA – MONTE ALBÁN – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – CELESTÚN – MÉRIDA – UXMAL – CHICHEN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – CANCÚN. Jedinečné památky prehispánských kultur – Aztéků, Olméků, Toltéků či Mayů…
termín: 20.03.2019 délka: 18 dní
68 990 Kč
Základní cena od 68 990 Kč

Secrets Capri *****, Riviera Maya

Mexiko
Exotické koupání a poznávání Mexika. Luxusní resort v středomořském stylu pouze pro dospělé starší 18 let se nachází 40 km od letiště v Cancúnu a 15 km severně od Playa del Carmen, přímo u velmi hezké pláže s jemným bílým pískem. Do centra rušného letoviska Playa del Carmen s mnoha restauracemi, bary…
termín: 26.10.2018 délka: 8 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Acapulco 25 °C
Aerop. Internacional Merida, Yuc 23 °C
Aerop. Internacional Monterrey, N. L. 14 °C
Aguascalientes, Ags. 14 °C
Campeche, Camp. 24 °C
Hermosillo, Son. 13 °C
Saltillo, Coah. 12 °C
San Luis Potosi, S. L. P. 11 °C
Tuxtla Gutierrez, Chis. 20 °C

Základní informace

Mexiko

Mexiko
Hlavní město: Mexico City
Počet obyvatel: 84 499 631
Měna: MXN
Rozloha: 1,972,546 km2

Místopisy

  • Cancún

    Vznikl plánovitě v sedmdesátých letech 20.stol. poblíž rybářské osady Puerto Juárez na pusté písčité kose, která svým tvarem připomíná číslici sedm. Proto je šťastná sedmička…

  • Playa del Carmen

    Při výstavbě mladší sestry Cancúnu se už přihlíželo k jiným standardům a výsledkem je poklidné městečko, v němž je výška hotelů omezena na pět podlaží a v maximální míře se…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://mexiko.vasezajezdy.cz/zajezdy/vsechny-barvy-a-vune-mexika-483197/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://mexiko.vasezajezdy.cz